Opublikowano

Jaką kołdrę kupić?

koldra

Kołdrę kupujemy na kilka lat. Warto więc dokładnie przemyśleć jej wybór. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów: puchowe, silikonowe, bawełniane, z mikrofibry, wełniane oraz jedwabne. Sprzedawcy oferują kołdry w różnych rozmiarach, grubościach oraz właściwościach, które będą dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Możemy wybrać kołdrę na lato oraz na zimę lub uniwersalną. Co wybrać? Decyzja nie jest łatwa.

Na co zwrócić uwagę kupując kołdrę?

Dobrej jakości kołdra będzie nam służyć przez wiele lat. Jest ważnym elementem ozdobnym sypialni, ale przede wszystkim musi zapewnić komfort wypoczynku, zdrowy i spokojny sen. Kluczowa jest odpowiednia termoregulacja. Jeśli będzie nam za ciepło lub za zimno na pewno nie wstaniemy wypoczęci. Z tego względu powinniśmy zrezygnować z kołder z tworzyw sztucznych i wybrać z wypełnieniem i w poszyciu z naturalnych włókien. Kołdry takie będą odpowiednie nie tylko dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie, choroby układu oddechowego oraz mających problemy skórne ale także dla dbających o higienę snu.

Kołdra jedwabna – najlepszy wybór

Jedwab jest włóknem naturalnym, który kojarzy się z delikatnością oraz luksusem i elegancją. Wytwarzają go jedwabniki, które z niezwykle cienkich nici tworzą swoje kokony. Proces pozyskiwania jedwabiu jest w pełni naturalny. Do produkcji kołder nie jest poddawany procesom chemicznym. Jedwab naturalny jest w dotyku niezwykle miły, gładki i delikatny. Ma również inne wyjątkowe właściwości. Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na jego zdolności termoregulacji, co pozwala na utrzymanie najbardziej optymalnej temperatury naszego ciała. Kołdra z jedwabiu naturalnego „oddycha”, w chłodne noce ogrzewa, w upalne izoluje dając przyjemne uczucie chłodu. Włókna jedwabiu zbudowane są z naturalnych białek zwierzęcych strukturą zbliżoną do ludzkiej skory. Jedwab jest antystatyczny, nie elektryzuje się, nie kumuluje roztoczy i bakterii (z tego powodu są to najlepsze kołdry antyalergiczne). Mogą być bezpiecznie używane przez osoby, które mają problemy z alergiami lub różnymi chorobami skóry, a nawet małe dzieci szczególnie wrażliwe na otaczające je środowisko.

W dzisiejszym zabieganym świecie, po ciężkim dniu, trudno sobie wyobrazić coś bardziej relaksującego od zaśnięcia pod elegancką, delikatną kołdrą jedwabną. W komfortowych warunkach łatwiej jest zasnąć i zregenerować siły przed kolejnym dniem. Dzięki niezwykłym właściwościom jedwabiu naturalnego kołdra o odpowiedniej grubości sprawdzi się przez cały rok. W połączeniu z jedwabną pościelą nada Państwa sypialni niepowtarzalnego, eleganckiego wyglądu . Wysoka jakość i wytrzymałość jedwabiu pozwoli przez długie lata cieszyć się licznymi zaletami kołder jedwabnych.

Dodaj komentarz