Opublikowano

Jak prać pościel jedwabną?

jak prać pościel jedwabna

Jeśli ktokolwiek rezygnuje z jedwabiu, bo obawia się, że utrzymanie go w czystości jest trudne, popełnia wielki błąd. Jedwabne poszewki nie tylko wyglądają elegancko i są niebywale delikatne, ale jednocześnie jako tkaniny są bardzo zdrowe dla ludzkiej skóry. Wystarczy poznać podstawowe zasady, by długo utrzymać ich rewelacyjny wygląd.

Tak samo poszewka, jak i prześcieradło jedwabne wymagają takich samych zabiegów. Zaleca się w ich przypadku jedynie delikatne pranie ręczne nietrwające dłużej niż 5 minut z zastosowaniem łagodnych środków myjących, na przykład z użyciem płatków mydlanych. Po tym zabiegu tkaninę należy wypłukać najlepiej 4 razy, przy czym do ostatniego płukania warto zastosować 1 łyżkę octu na jeden litr wody, co nada jedwabiu odpowiedniej miękkości i blasku. W przypadku tkanin kolorowych stosuje się cytrynę w proporcjach soku z jednej cytryny na 1 litr wody.

Ręczne pranie wymaga trochę czasu, jednak większość nowoczesnych pralek wykona tę pracę za nas. Odpowiedni program nie zniszczy drogocennego materiału i pomoże w utrzymaniu nieskazitelnej czystości.

Dodaj komentarz