Opublikowano

Dlaczego spanie w pościeli jedwabnej wpływa uzdrawiająco na włosy?

opaski na oczy z jedwabiu

Jedwab to ekskluzywna tkanina, od wieków ceniona za swój wspaniały wygląd i pożądane cechy użytkowe. Dziś każdy może się przekonać, jak komfortowy jest sen na jedwabnej poduszce i zauważyć, jak fenomenalnie wpływa na stan włosów. To doskonały patent urodowy, który docenią wszystkie miłośniczki prostych i skutecznych metod dbania o wygląd.

Chcesz zadbać o włosy? Zainwestuj w poszewki z jedwabiu

Jedwab jest wyjątkowym materiałem, który dzięki swoim właściwościom, znajduje zastosowanie nie tylko w przemyśle odzieżowym. Poza eleganckimi ubraniami, wytwarza się z niego szereg przedmiotów, w tym nici chirurgiczne, tapety, a nawet spadochrony. Ze względu na jego wysoką przepuszczalność i świetne właściwości termoregulacyjne, jest też wykorzystywany do produkcji prześcieradeł turystycznych, czy wkładów do śpiworów. Z tych samych powodów powstaje również jedwabna pościel – grzejąca zimą, chłodząca latem, a do tego szykowna i cudowna w dotyku. Jednakże na szczególną uwagę zasługują poszewki na poduszki, wykonane z tej niezwykłej tkaniny.

Jedwabne poszewki, czyli jak dbać o włosy nawet przez sen

Poszewka na poduszkę z jedwabiu, poza wspomnianymi właściwościami, ma jeszcze inne zalety, które powinny zainteresować każdą kobietę, poszukującą naturalnych sposobów na piękny wygląd. Mianowicie, spanie na takiej poduszce niezwykle korzystnie wpływa na kondycję skóry i włosów. Za sprawą swojej miękkości i delikatności, jedwab zmniejsza ilość odgnieceń na skórze, które na twarzy z czasem przekształcają się w zmarszczki. Prawdziwa magia dotyczy jednak włosów – jedwabna poszewka niesamowicie je wygładza i nadaje blasku. Włosy po nocy spędzonej na jedwabiu, nie są podatne na puszenie, elektryzowanie, czy plątanie się. Łatwiej można je rozczesać, co docenią szczególnie posiadaczki bujnych loków. Lepiej się układają i dłużej zachowują świeżość, ponieważ skóra głowy mniej się poci. W przeciwieństwie do zwykłej poszewki z bawełny, jedwab bardzo korzystnie wpływa na delikatne włosy, które są zauważalnie mniej zniszczone i szorstkie. Ponadto, ta naturalna tkanina słynie ze swojego działania antyalergicznego. Osoby uczulone na różne substancje lub walczące z egzemą, często borykają się z uporczywym świądem skóry głowy. Spanie na jedwabnej poszewce powinno złagodzić ten objaw.
Jedwab ma nieocenioną wartość w wielu dziedzinach życia. Warto go wykorzystać również w sferze urodowej. Poduszka z jedwabiu to inwestycja, która zwraca się po wielokroć, wpływając na poprawę wyglądu naszych włosów i skóry. Prawidłowo użytkowana, z pewnością posłuży przez wiele lat, co rano skutecznie poprawiając nam samopoczucie.

Dodaj komentarz