Opublikowano

3 powody, dla których warto kupić dziecku jedwabną pościel

pościel jedwabna

Jedwabna pościel to w wielu przypadkach nie tylko luksusowy zakup, ale konieczność, zwłaszcza jeśli szukamy bezpiecznej i antyalergicznej pościeli dla dzieci. Och delikatna skóra jest szczególnie narażona na podrażnienia czy choroby skórne, takie jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Pościel wykonana z jedwabiu jest czasem najskuteczniej sposobem na łagodzenie objawów tych dolegliwości i spokojny sen dziecka. Jakie są najważniejsze zalety jedwabnej pościeli dla dzieci i dlaczego warto kupić dla nich kołdry jedwabne – opinie na ten temat prezentujemy poniżej.

  1. Prześcieradło jedwabne czy jedwabna poszewka to pościel w pełni naturalna, która pozwala na cyrkulację powietrza. W upalne noce, które na ogół powodują pogarszanie się objawów zapalenia skóry, jedwabna pościel przyjemnie ochłodzi ją, zapobiegając drapaniu. Odwrotnie – w chłodniejszych warunkach, jedwab skutecznie ogrzewa ciało, dzięki czemu niekonieczne jest nakładanie dziecku ciepłych piżam, które również mogą przyczyniać się do dodatkowych podrażnień. Termoregulacja, którą umożliwia jedwabna pościel zapobiega także poceniu się dziecka, co w przypadku chorób skóry jest zdecydowanie niekorzystnym zjawiskiem.
  2. Jedwabna pościel jest wyjątkowo trwała i pięknie się prezentuje. Nawet w przypadku zabrudzenia jej przez dzieci, co może się zdarzyć dość często, prana w odpowiednich środkach zachowa na długo efektowny wygląd. Jedwabne kołdry, poduszki czy prześcieradła z jedwabiu mogą być więc idealnym prezentem dla świeżo upieczonych rodziców, którzy dzięki nim będą mieli pewność, że we właściwy sposób zadbali o zdrowie swojego dziecka.
  3. Jedwab jest także materiałem higroskopijnym, który potrafi wchłonąć nawet do 30 procent wilgoci, nie dając przy tym nieprzyjemnego wrażenia zmiętej i mokrej tkaniny. W skład jedwabiu wchodzą białka: serycyna i fibroina, które są obecne również w ludzkim organizmie. Dzięki temu jedwabna pościel ma działanie regenerujące dla skóry i włosów. Nie kumuluje ponadto kurzu i roztoczy, co jest szczególnie istotne dla maluchów, które cierpią na astmę lub alergie układu oddechowego.
Dodaj komentarz