Opublikowano

Czym różni się pościel jedwabna od bawełnianej?

pościel luksusowa

Wybór idealnej pościeli powinien być podyktowany satysfakcjonującą jakością jej materiału. Godne uwagi są zarówno kołdry jedwabne, jak i komplety w bawełnianych poszewkach. Obie propozycje posiadają wady i zalety, którymi warto się kierować podczas dokonywania ostatecznego zakupu.

Pościel z jedwabiu – czym się wyróżnia?

Jedwab jest najlepszym wyborem dla osób poszukujących w pełni naturalnej pościeli. Pomimo tego, że sploty powstają na bazie bardzo cieniutkich nitek, sama tkanina zachwyca trwałością. Dzięki temu poszewki jedwabne są zakupem na długie lata, zachowując ekskluzywny wygląd. Na szczególną uwagę zasługują właściwości antyalergiczne oraz skuteczność w regulowaniu temperatury. W praktyce, pod jedwabną pościelą zawsze czujemy się komfortowo, nawet w bardzo ciepłą noc. Z tego powodu komplety wykonane na bazie tej naturalnej tkaniny są doskonałym rozwiązaniem dla osób ze skłonnościami do intensywnego pocenia się. Ich niewątpliwym atutem jest także efektowny wygląd. Wszystko to sprawia, że wysokiej jakości pościel jedwabna doskonale sprawdza się w roli luksusowego prezentu. Niestety, jest ona droższa od propozycji wykonanych z gorszych materiałów. Za wadę jedwabnych poszewek i jedwabnych poduszek, kołder oraz prześcieradeł można także uznać kłopotliwe czyszczenie – należy prać je wyłącznie w niskich temperaturach, najlepiej z zastosowaniem specjalnych płynów.

Czy warto wybrać pościel z bawełny?

Znacznie tańszą propozycją od jedwabnych kompletów jest pościel bawełniana. Jej delikatna tkanina gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza, ale nie reguluje temperatury ciała w takim stopniu, jak jedwabne odpowiedniki. Atutem bawełnianych kompletów jest szeroki wybór wzorów i kolorów oraz niekłopotliwe utrzymanie w czystości – większość pościeli bez problemu można prać w pralce. Za wadę można uznać skłonność do powstawania zagnieceń oraz nie zawsze satysfakcjonującą wytrzymałość.

Pościele jedwabne oraz bawełniane są doskonałym wyborem dla amatorów naturalnych tkanin. Warto zapoznać się z ich najważniejszymi plusami i minusami, aby dokonać w pełni świadomego zakupu.

Dodaj komentarz